אימון אירובי אפקטיבי

צוות המאמנים של הגראז', ישמח לעמוד לרשותך בכל עת, כדי לבנות לך תוכנית אימונים אישית ואפקטיבית, לתוצאות מהירות ואופטימליות. הנה כמה הצעות של אסי נבון, המנהל המקצועי של גראז', שישפרו את התועלת מהאימונים שלך, יעניקו לך השראה ויפיקו מגופך את המרב.

מאת: אסי נבון - מנהל מקצועי

אימון אירובי אפקטיבי

כדי להפיק מהאימון האירובי (הליכה, ריצה, אופניים, שחייה, אליפטי וכו') את המקסימום, לשריפת שומנים יעילה ולשיפור סיבולת לב-ריאה, מומלץ להקפיד על הכללים הבאים:

  1. 30-40 דקות לפני הפעילות, מומלץ לאכול פרוסת לחם מחיטה מלאה + כפית ריבה או שני תמרים. הפחמימות מעניקות אנרגיה, שהגוף זקוק לה לפני האימון ומשמשות כ"גפרור תבערה", לשריפת הקלוריות בפעילות עצמה.

  2. מומלץ לשתות לפני האימון קפה שחור או אספרסו. הקפאין ממריץ ומעודד שיחרור שומן מהתאים והפיכתו לאנרגיה בזמן הפעילות.

  3. חשוב להתאמן עם מד-דופק, כדי לוודא שהאימון מתבצע בעצימות הנכונה לשריפת שומן. לחישוב דופק המטרה, מחשבים: 220 פחות הגיל ומקבלים את הדופק האישי המרבי. תוצאה זו מכפילים ב-75%-65% ומקבלים את טווח דופק המטרה. ניתן להתאמן גם בעצימות גבוהה יותר (85%), בהתאם לרמת הכושר האישי.

  4. כדי להגביר את שריפת השומן ולשפר את רמת הכושר - מומלץ להתאמן בעצימות גבוהה ומשתנה – אימון אינטרוולים. באימון בעצימות גבוהה (בדופק גבוה) - שריפת הקלוריות גבוהה יותר. דרך פשוטה, היא להגביר את המהירות ולהעלות את הדופק כל 3 דקות לדקה אחת מהירה.

  5. שריפת הקלוריות בגוף ממשיכה, גם לאחר האימון האירובי. לכן מומלץ לא לאכול כלום, עד כשעה אחרי האימון האירובי (מלבד שתיית מים), כדי לאפשר לגוף להתאושש ולהמשיך בשריפת הקלוריות.